Nesprávně vyměřené clo

Hezký den.

Je tu další článek o proclívání.

S Yuki, Míšou, Zdeňkou a Mitsu jsme udělali společný nákup v Japonsku.

Bylo to vše použité oblečení, nějaké drobnosti. Vše z druhé ruky. Chytli nám to celníci, vyměřili clo. Pak ale Míša upozornila, že to zařadili do nesprávné TARIC skupiny 61044200 se clem 12%. Obnošené oblečení totiž patří do skupiny 63090000 se clem 5,3%. Z toho se pak dále počítá DPH. Na stránkách České Pošty, která nás v celním řízení zastupovala, jsem nalezl, že reklamaci mohu podat na jakékoliv pobočce ČP. Continue reading

Jak jsem proclíval látku

Dlouho se tu nic neobjevilo. Mám toho teď hodně na práci a pár lolita srazů jsem vynechal. Některé pro nemoc. Bohužel to byly dva vánoční srazy. Bylo mi to moc líto, ale nedalo se nic dělat. 🙁 Nemám tedy moc co přidávat. Mám nějaké přírůstky do šatníku, ale nevím, co o nich napsat, tak jen přidávám fotky do Wardrobe. Mám ale nějaké nápady o čem psát, tak snad brzy bude něco dalšího.

A teď k dnešnímu příspěvku.

V Japonsku jsem v aukci vyhrál čokoládovou, printovou látku. 5 metrů za 3600 Jenů.

Continue reading

Emilia Love Heart Sweet Long Lolita Winter Coat – AKTUALIZOVÁNO

Jelikož se mi můj růžoví kabát s předělanými mašličkami tolik nelíbí, objednal jsem si nový přes My Lolita Dress. Cena za kabát podle vlastních rozměrů byla 93,99 USD. Po měsíci čekání jsem se podíval do seznamu objednávek a zjistil jsem, že tam ta objednávka úplně chybí. Napsal jsem jim a za pár dnů mi přišla správa od Paypalu se sledovacím číslem. Na mail odpověď nepřišla. Po chvíli čekání kabátek dorazil.

Continue reading