Když jste vysocí a šaty krátké

Jak jistě víte, platí pro lolitu jistá pravidla. Jedno z nich je délka sukně. Co dělat, když jste příliš vysocí? Měřím 186 cm a na takovou postavu se lolita šaty nešijí.

Máte několik možností:
1. Výroba na zakázku (vlastní výroba)
2. Omezený výběr
3. Spodní sukně
4. Prodloužení

1. Výroba na zakázku (vlastní výroba)
Je řada malých značek, které vám ušijí i velice krásné šaty, většinou ze sériově potisklých látek. Také je pár asijských vyjímek, co šijí podle vašich rozměrů. Avšak, nebude váš vytoužený brand. Existuje sice čínská výroba replik podle vlastních mír, ale kvalita zdaleka nedosahuje originálu, nebudete mít tak dobrý pocit, je to nemorální, je to padělek.

2. Omezený výběr
Občas se dá natrefit na šaty, které vám budou, ale je to vzácné. Jedny takové mám od Metamorphose. Mají delší sukni a ramínka na mašli, takže máte lepší možnost upravit výšku pasu.

dress06jsk

3. Spodní sukně
Pokud je sukně krátká, můžete pod ni dát druhou o něco delší. Takové vyrábí například Porcelain Doll pod názvem Spodní sukně Bess, v bílé a černé barvě.

prodlouzeni03

4. Prodloužení
Můžete prodloužit ramínka. Musíte však mít látku co nejvíce podobnou té originální. Pokud máte ramínka na knoflíky, vyrobíte krátký odnímatelný nástavec a do šatů vůbec nezasáhnete. Také je dražší možnost, že pořídíte dvoje stejné šaty. Materiál z jedněch šatů použijete na prodloužení ramínek a sukně druhých šatů. To lze udělat třeba s levnějším Bodyline. Takto mám prodloužené Cinderella Bunny JSK.

dress02jsk
prodlouzeni01
prodlouzeni02

Zde je video od Ruských lolit a brolity (Spelendora), jak toto řeší:

5 thoughts on “Když jste vysocí a šaty krátké

 1. Millarca napsal:

  Underskirt od Porcelain Doll jsou skvělé a pěkné, jednu mám. Pěkné underskit má taky Infanta, ve více barvách. Dají se koupit na Clobba online:
  http://www.clobbaonline.com/shop/index.php?route=product/product&path=62_64&product_id=139

  Nebo na Glitzy Wonderland (ceny na Glitzy jsou včetně poštovného airmailem)
  http://www.glitzywonderland.com/index.php?route=product/product&path=191_192_198&product_id=2648

 2. Vitis napsal:

  Víš, kdo Lolita vůbec byla? Oč šlo? Toto není lolita, ale úplně mimo. Navíc Lolita byla mladistvá dívka a ne 30-ti letý týpek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *